O firmie

Jak działa system oddymiania klatki schodowej?

Podczas pożaru największe niebezpieczeństwo dla ludzi stanowi dym oraz trujące opary, 90 % osób przebywających w budynku umiera z powodu zatrucia wysoce toksycznymi oparami oraz dymem. W zamkniętej przestrzeni trujący dym bardzo szybko się rozprzestrzenia. Klatka schodowa jako droga ewakuacyjna i ratunkowa w budynku zostają odcięta. Dlatego tak wielkie znaczenie ma sprawnie i szybko działający system oddymiania.
System oddymiania grawitacyjnego zostaje uruchomiony przy pomocy czujki dymowej, przycisku oddymiania lub zewnętrznych urządzeń np. sygnalizacja pożaru. Całością systemu steruje centrala. Napędy otwierają otwory oddymiające w fasadach (okna oddymiania) lub w dachu budynku
(klapy oddymiania). Przez nie wydostają się na zewnątrz trujące opary, dym i gorące powietrze, dzięki czemu droga ewakuacji (klatka schodowa)spełnia swoją rzeczywistą funkcję. W celu prawidłowego naturalnego ciągu w dolnych częściach budynku otwierane są elementy, doprowadzające świeże powietrze, np. drzwi wejściowe z zewnątrz lub okna. Na co dzień system oddymiania może służyć do dziennej wentylacji pomieszczeń.

Jeżeli musisz zainstalować system oddymiania klatki schodowej to zapoznaj się z naszą ofertą w dziedzinie zabezpieczeń p/poż. Posiadamy doskonałej jakości sprzęt elektroniczny z funkcją automatycznego i ręcznego sterowania systemami oddymiania klatek schodowych w budynku objętym pożarem. Instalowane przez nas systemy mogą być jako samodzielne, bądź jako współpracujące z systemami sygnalizacji pożaru lub odcięć ogniowych.

Poza systemami oddymiania w naszej ofercie posiadamy:
– Systemy automatycznego zamykania drzwi i bram p/poż w strefach objętych pożarem.

Oferowane przez nas urządzenia posiadają wszystkie wymagane świadectwa dopuszczeń. Często z uwagi na brak wiedzy w zakresie wymogów p/poż. klient jest zwodzony i proponowane mu są rozwiązania drogie bądź nie zgodne z obowiązującymi przepisami. Dla nas KLIENT JEST NAJWAŻNIEJSZY i mottem naszej firmy jest wykonanie dla naszego Klienta najkorzystniejszego rozwiązania pod względem techniczno/ekonomicznym. Decydując się na przyjęcie naszej oferty możecie być Państwo pewni fachowego projektu, montażu, serwisu w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Firma „M+K” Techniczna Ochrona P/pożarowa świadczy usługi w zakresie dostawy, montażu, serwisu i w projektowaniu w/w zabezpieczeń p/pożarowych. od 1991r.
Zadzwoń do nas, przyślij zapytanie a na pewno znajdziemy rozwiązanie.

tel kom. 0-602-472-232 (24h)
www: www.mplusk.com.pl
e-mail: mplusk@mplusk.com.pl